Джерело: Facebook-сторінка автора
Без обговорення з бізнесом та експертами, в форматі “бігом-бігом”, всіх нас схоже чекає значне підвищення податків. Але є питання, на жаль, вони риторичні, але напишу…
Перше питання до Мінфіну й уряду – навіщо?
Нам кажуть, що причина підвищення – не вистачає 500 млрд грн на ЗСУ, а західні партнери тут не можуть нам допомогти, бо військові витрати покриваються лише внутрішніми ресурсами.
То ви за девальвацію чи за збільшення податків?
Але:
– При цьому податкові надходження у 2024 році вже за перше півріччя +253 млрд грн до планових показників. І до кінця року можна сміливо прогнозувати ті самі відсутні + 500!
– Динаміка перевиконання бюджету-2024 за результатами півріччя – 31%!
Друге питання: Хто вам сказав, що збільшити податки = збільшити прибутки бюджету? У Мінфіні що немає фахівців, які підкажуть, що це нелінійна залежність?
Будь-хто, хто займався бізнесом підтвердить, що якщо ваш магазин чи ресторан не зробить жодних змін, а лише значно підвищить ціни тільки тому, що “дуже гроші потрібні” – фінансовий результат буде тільки гіршим. Просто повірте…
А в рамках держави просто бізнес активність перетече до тіньового сектора, частка якого збільшиться. Хоча вона й так вже сягає понад 40% (і це за оптимістичною оцінкою Кабміну!).
Збільшення ПДВ, військового збору чи зростання цін на пальне? Чому жоден з цих варіантів неприйнятний
Можу припустити, що буде далі:
– збільшиться “тінь”;
– збільшиться корупційний прибуток всіх тих, хто цю “тінь” кришує;
– доходи бюджету впадуть.
То може проблема просто в тому, що не державі, а якимось правоохоронцям та “рєшалам” не вистачає? Бо є величезний “бізнес” держОПГ, прибутки якого в “кришуванні” контрабанди, тіньовиків, а ще в залякування та “обілечуванні” тих, хто працює у білу, але все одно змушений відкуплятися, щоб його не кошмарили і не блокували!
Запитання №3. До влади. То може вам спочатку виявити політичну волю?
Для цього докорінно змінити правила гри – зверху до низу оголосити:
– що “тепер працюємо лише на бюджет”;
– усі сили, що є у правоохоронців (а їх дуууже багато!) мобілізуємо на боротьбу з тіньовою економікою;
– вирівнюємо для всіх підприємців від МСБ до великих правила гри так, щоб ухиляння від податків не було для когось головною конкурентною перевагою;
– робимо мінімізацію податків небезпечною, невигідною та безглуздою;
– дивимося на зростання податкових надходжень і вже потім вирішуємо, а чи взагалі потрібно піднімати податки, може і так достатньо?
В Україні є дві економіки: підвищення податків – це знищення легального бізнесу
Запитання №4. Що так кардинально змінилося у 2024-му порівнянні з 2023-м?
Навпаки, замість зменшення чи затримок західного фінансування зараз багато питань із фінансуванням з боку партнерів вирішено!
На 2024 рік був запланований дефіцит бюджету у 41 млрд. доларів. Але після цього:
– Україна та ЄС підписали рамкову угоду про надання Україні 50 млрд євро до 2027 року;
– а США ухвалили закон про виділення майже 61 млрд доларів, з яких 7,8 млрд планують спрямувати на підтримку держбюджету.
Ну і останнє питання №5.
Якщо війна буде продовжуватись, ділова активність та економіка знижуватись, а партнери скоротять підтримку чи відвернуться – що в такі моменти робить бізнес? Мінімізує витрати до найголовніших та життєво необхідних. А чи готова держава на:
– скорочення державного апарату та бюрократії;
– дерегуляцію;
– держзакупівлі тільки для потреб фронту та інфраструктури тощо…?
Збільшення податків: чому уникнути цього неможливо
Якщо ці питання Мінфін, який ініціював підвищення податків, і вище керівництво країни не помітять і під патріотичними гаслами заметуть “під килим”, то закінчиться все це тим, що до ухилянтів від військової мобілізації додадуться економічні ухилянти. Я вже не кажу про залучення інвестицій, бо для них потрібне головне – конкурентні переваги. А які переваги зараз, та ще й під час війни, західним та внутрішнім інвесторам може дати Україна?
Так що, все знов буде як завжди – хто возить, того й поганяють? А якщо “погоняємий” не вивезе, хто відповідатиме? Почуйте нас, будь ласка…
Як відомо, голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа заявила, що Верховна Рада може повернутися до ідеї підвищення ставки податку на додану вартість у пошуку можливостей наповнити державний бюджет, якому до кінця року бракує пів трильйона гривень. За її словами, У перших варіантах підвищення податків, які розробляло Міністерство фінансів, фігурувало підвищення ПДВ. Проте в остаточному варіанті відомство відмовилось від цього на користь підвищення ставок військового збору.
Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада України підвищила акцизи на пальне, ухваливши у другому читанні закон №11256-2.
Раніше, лідер “Європейської Солідарності”, п’ятий президент України Петро Порошенко закликав владу скасувати заплановане підвищення акцизів на бензин та дизпальне, оскільки це стане ударом і по кишенях українців, і по залежних від пального виробникам – насамперед аграріям.
Згодом, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що напівтаємне рішення уряду про підвищення акцизів на пальне є неприпустимим, оскільки воно призведе до кумулятивного негативного ефекту для економіки та рівня життя людей.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Кому ж “не вистачає” – Україні чи “рєшалам” від влади? П’ять запитань про підвищення податків для бізнесу appeared first on Прямий.
Схожі новини
Повітряні сили вночі збили 81 ворожий дрон
Трамп готовий подвоїти санкції проти Росії, щоб припинити війну
Росіяни перекидають сили ППО з Криму вглиб Росії: у чому причина