Сьогодні, 29 липня, в Україні відзначається День Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Це військове свято започатковане указом Президента 26 липня 2016 року. Того ж дня глава держави підписав закон, яким завершився процес створення та визначений правовий статус Сил спеціальних операцій.
Сили спеціальних операцій Збройних сил України – це особливий рід сил ЗСУ. До їх складу входять підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій і частини спеціального призначення, які комплектують спеціально навченими фахівцями з особливими можливостями у сферах розвідки, військової підтримки та прямих акцій для виконання небезпечних, складних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО.
На офіційному сайті ССО зазначається, що це “військова еліта держави”. Самі військовослужбовці називають себе “сталевими”.
Військові, які входять до складу підрозділів ССО, виконують завдання підвищеної складності на суходолі та воді, на тимчасово окупованих територіях, здійснюють диверсії в тилу ворога, проводять аеророзвідку в повітрі.
Через специфіку роботи ССО подробиці бойових операцій зазвичай не озвучуються. Прізвища та навіть позивні військових тримають у таємниці. Їхні обличчя на фото та відеозаписах закриті.
Історія створення Сил спеціальних операцій у нашій державі розпочалася 2007 року. Тоді, за рішенням Міністерства оборони, в Генеральному штабі з’явилося Управління ССО. Розроблялася концепція розвитку сил ССО, проводилися навчання з американськими фахівцями.
У 2011-2012 роках ініціатива зійшла нанівець, однак отримала новий імпульс після вторгнення військ РФ на Донбас та окупації Криму.
У травні 2016 року в Україні відбувся перший випуск 29 інструкторів навчально-тренувального центру ССО. Вони проходили навчання в межах програми Об’єднаної багатонаціональної групи (США, Литва, Латвія, Естонія).
Варто зазначити, що 29 липня є водночас одним із найтрагічніших днів в історії спецпризначенців. Цього дня в 2014 році в районі населеного пункту Латишеве (неподалік Сніжного на Донеччині) під час бою з окупантами героїчно загинули десять спецпризначенців із Кропивницького. Воїни проводили операцію з пошуку та порятунку українських льотчиків-штурмовиків, збитих російськими засобами ППО, однак потрапили в засідку.
Розташування військових виказав ворогу місцевий мешканець-зрадник.
Нині командувачем ССО ЗСУ є бригадний генерал Віктор Хоренко, начальником штабу – бригадний генерал Олег Нечаєв.
Сили спеціальних операцій з першого дня беруть активну участь у протидії повномасштабній російській агресії. Проводять чимало вдалих операцій за основними напрямками своєї діяльності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post День Сил спеціальних операцій: що відомо про найтаємничіший підрозділ ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Росіяни підпалили колектор з полеглими окупантами біля Часового Яру
Комбат «Купол» висловив підтримку екскомандувачу оборони Харківщини Галушкину
“Тихе місто” Курахово. Епоха великої втоми