fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Не знає історії: доктор політичних наук вщент розніс заяви Стефанчука про неможливість демобілізації

Заяви голови Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо неможливості демобілізації в Україні свідчать про його незнання історії і є лише популістичними меседжами. Причому політичні висловлювання спікера і президента різняться, зокрема у питанні московської церкви.
Про це в етері “Прямого” заявив Андрій Ковальов, кандидат політичних наук, військовослужбовець.
“Я свого часу працював радником голови Верховної Ради. Не Руслана Стефанчука. І це змушує мене активніше слідкувати за парламентською діяльністю і, в принципі, за діяльністю Руслана Стефанчука. Я слухаю його заяви і просто дивуюся і вжахаюся від того, що ця людина собі дозволяє робити і говорити. Я вже мовчу про рішення, що він певним депутатам, близьким до нього і лояльним, дає відрядження за кордон, а опозиційним депутатам не дає. Це вже окрема історія”, – зазначив Ковальов.
Нещодавно очільник парламенту Руслан Стефанчук заявив, що проведення демобілізації в Україні зараз практично неможливе, а єдиною країною, яка зважилася провести демобілізацію під час війни, була Українська Народна Республіка.
На думку Ковальова, Стефанчука підставили, надавши недостовірну інформацію щодо історії визвольних змагань.

Боротьба за 10 мільйонів виборців: чому Зеленський відмовився від встановлення строків демобілізації військових

“Де армія його радників? Як можна взагалі такі тези пропонувати голові парламенту воюючої країни. Він дуже гарну зробив примітку: “Можливо, я погано орієнтуюсь в історії”. Друзі, я кандидат політичних наук і вивчав дуже багату і дуже глибоку українську історію. Це моє хобі, зокрема, історія визвольних змагань. Так от я вам хочу сказати, що той, хто написав Стефанчуку ці тези, його підставив. Стефанчук дійсно не знає української історії. По-перше, Микола Порш був міністром, а точніше комісаром праці і військових справ у 1917 році. Його пропозиція щодо демобілізації українців, ветеранів Першої світової війни, не має нічого спільного з 1919 роком”, – розповів кандидат політичних наук.
“Це популізм, яким, на превеликий жаль, відрізняється та фракція, яку представляв ще донедавна пан Стефанчук. Зараз він позафракційний, тому що цього вимагає регламент Верховної Ради. Але як займалися популізмом, так і займаються популізмом. І вони порівнюють сучасну ситуацію з досвідом української історії столітньої давнини. А я намагаюся не порівнювати і не говорити про це”, – додав Ковальов.
Він зробив короткий екскурс в історію щодо мобілізації у часи Української Народної республіки.
“УНР проводила мобілізацію і в 1918 році, і в 1919 році. І після Порша, і після військ Центральної Ради, коли почалася перша російська агресія у грудні 1917 року. Активні бої велися у січні, лютому, березні, зокрема в Києві і на Київщині. Після цього армія була перезапущена. Армія фактично на 90% на початок 1918 року складалася з добровольців українських. А пізніше, з приходом Гетьмана Скоропадського до влади у квітні 1918 року, вона була взагалі переформатована, професіоналізована, і рішення Порша не має нічого спільного з 1919 роком. На превеликий жаль, мені дуже шкода, коли голова парламенту дозволяє собі такі популістичні, необдумані заяви”, – нагадав кандидат політичних наук.

Заборона московської церкви: Банкова продемонструвала своє союзництво з Кремлем – Цибулько

Окрім того, Ковальов висловив здивування, що президент і голова Верховної Ради, які є представниками однієї політичної сили, роблять різні заяви.
“Президент говорить про потребу боротьби з впливом Російської Федерації на релігійну ситуацію в Україні, а Стефанчук свідомо блокує ухвалення закону про заходи щодо невтручання РФ у релігійну сферу України. Фактично, він заблокував розгляд цього питання в парламенті і на місяць відправив парламент на канікули…
Ви собі можете уявити, щоб зараз військові, якийсь взвод, якийсь загін, якийсь батальйон сказав: “Ми залишаємо позиції і йдемо на місяць у відпустку”? Вони б одразу стали дезертирами, і були б порушені карні справи, і ДБР почало б розслідування. А депутати можуть собі дозволити в час повномасштабної агресії на місяць піти у відпустку. І знову ж таки, через таке безвідповідальне керівництво парламенту, деякі депутати знаходять лазівки, щоб виїхати за кордон і цинічно відверто поїхати на відпочинок”, – додав Ковальов.
Як повідомляв “Прямий”, якщо поточні темпи мобілізації в Україні будуть збережені до кінця літа, у жовтні Верховна Рада може почати розгляд проєкту закону про демобілізацію. Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки від фракції “Голос” Роман Костенко заявив, що наразі кількість мобілізованих перевищує очікування, тому Генеральний штаб задоволений темпами мобілізації та сподівається, що ця тенденція зберігатиметься.
Нагадаємо, міністерство оборони спільно з Генштабом ЗСУ активно працюють над законопроєктом про демобілізацію, який планують внести на розгляд Верховної Ради протягом найближчих кількох місяців. Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін відзначив, що розробка законопроєкту про демобілізацію буде завершена швидше, ніж за 8 місяців, як це раніше анонсувалося.
Водночас, на думку міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, демобілізація досвідчених військовослужбовців у поточній ситуації може призвести до обвалення фронту. Він також наголосив на важливості узгодження питань демобілізації з військовим командуванням, яке планує операції. Клименко додав, що тривалість війни неможливо передбачити, тому необхідно готувати нове поповнення для збройних сил.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Не знає історії: доктор політичних наук вщент розніс заяви Стефанчука про неможливість демобілізації appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією