Джерело: Facebook-сторінка автора
Впевнена, що всі, хто почув про те, що коїлося вранці у Верховній Раді й стосувалося це все саме зовнішнього боргу, у шоку.
Я сама о 7 ранку отримала документи про те, що в терміновому порядку готується засідання бюджетного комітету і розв’язуватиметься питання зовнішнього комерційного боргу.
Як? Хто автор проєкту закону? (як виявилось, автором документа є Кабінет Міністрів України – ред.).
Що сталося, адже всі ж “трубили”, що все добре (типу не просто, але до кінця липня перемовини з кредиторами закінчаться)?
Як саме уряд збирається уникнути дефолту України вже восени?
Я ж знала, що то були завищені очікування.
Знала, що брехнею годують так, що скоро вдавимося.
Мені навіть шкода міністра фінансів, бо впевнена: якби йому було дозволено контактувати не лише з 5-6 менеджерами Офісу президента, було б більше толку.
Я раділа, коли він (міністр фінансів Сергій Марченко) повідомив про досягнення домовленості з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу України про зупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом до кінця березня 2027 року.
Уявляла, як це непросто, але ж як добре.
А що зараз сталося?
Чи очікує Україну фінансова катастрофа? Ні. Чи очікувати дефолту? Ні.
Хто не тиснув чи перетиснув?
Головне — ухвалене рішення дає змогу:
1. КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ УХВАЛЮВАТИ РІШЕННЯ ПРО ТИМЧАСОВЕ ЗУПИНЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПЛАТЕЖІВ за борговими зобов’язаннями чи гарантійними зобов’язаннями держави (зазначеними у новому додатку 2 до Закону №436- VIII) та за зобов’язаннями за державними деривативами (зазначеними у новому додатку 3 до Закону №436-VIII).
В додатках зазначені конкретні випуски облігацій зовнішніх державних позик.
2. КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ТИМЧАСОВОГО ЗУПИНЕННЯ здійснення платежів за борговими зобов’язаннями чи гарантійними зобов’язаннями держави — до 1 жовтня 2024 року.
Сподіваюсь, що ВИ правильно розшифруєте значення цих норм.
Зазначимо, 18 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроєкт № 11396, яким передбачено надання права Уряду ухвалювати рішення про мораторій на виплати за зовнішнім комерційним державним та гарантованим державою боргом.
Нагадаємо, 30 червня британське видання The Economist опублікувало матеріал, в якому стверджується, що Україна має лише місяць, щоб уникнути дефолту – для цього їй потрібно домовитися з кредиторами про реструктуризацію боргу.
Як відомо, Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну 22,6 мільярда доларів, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на 1,5 мільярда, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу. Цього, 2024 року, початкова пропозиція України включала два варіанти реструктуризації з номінальним дисконтом від 25% до 60% залежно від відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ, тоді як кредитори спершу запропонували 20%, а потім погодилися на 22,5%. Крім того, власники єврооблігацій наполягають на набагато вищих процентних ставках, ніж пропонує Міністерство фінансів України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна оголосить дефолт? Рада терміново ухвалила закон про мораторій на виплату державних боргів appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як діятимуть черги відключення світла 19 липня
Суд над Червінським: Порошенко акцентував суцільну брехню прокурорів, ледь не дійшло до бійки
Нафта рванула вгору: що стало причиною