Джерело: Facebook-сторінка автора
Рівно рік тому, коментуючи підсумки саміту НАТО у Вільнюсі, писав: без паніки і розчарувань, нам запропонували дорослішати у несправедливому світі, де найкраща чеснота у міжнародних відносинах – ефективність.
Ми мали рік, аби об’єднати зусилля влади, опозиції, суспільства на спростування дією тих пояснень, що звучать за відомою з 2008 року формулою “Вступ України до НАТО є незворотнім. Вступить, коли буде готова”.
Про “історичність”, “мужність” та “незворотні мости” Саміту НАТО
Влада натомість захопилась “Самітом миру”, який не породив жодного наслідку, крім “сімейного фото”.
Заходились підписувати угоди про співпраці в галузі безпеки, які називають (некоректно) “безпековими угодами” – і які натомість є лише деклараціями про наміри, кожну з яких іще тільки належить наповнити практичним змістом.
Зрештою, вперлася у боротьбу з опозицією, коли не пустити Порошенка за кордон стало важливішим за отримання партнерської допомоги, а утиски медіа і поширення брехні на опонентів через телеграм-бачки – важливішими за інформаційну війну з ворогом.
Якби влада цей рік вела себе інакше – хіба це змінило б результати саміту?
Упевнений, що так. Рішення скрізь приймають люди. Вони знаходяться під упливом ними ж придуманих правил, кліше і світосприйняття.
У 2022 якісний прорив України до ЄС і НАТО стався тому, що Україна – Армія і Народ – своїми діями спростувала очікування. І правила, традиції та закономірності світосприйняття Заходу почали грати на нашу користь. Скрізь люблять переможців і тих, хто руйнує стереотипи.
Невідворотність шляху до Альянсу: Климпуш-Цинцадзе пояснила значення комюніке саміту НАТО
У влади у 2023-24 зруйнувати стереотипи не вийшло. Замість вирішення по суті проблем, які живлять закиди у “корупції” і згортанні демократії – влада намагалася їх приховати, закрити рота опонентам і “взяти голосом”, знову сподіваючись на спецефекти і “природній магнетизм”.
Так це не працює.
Особливо в умовах, коли Захід, і справді, завис у пошуках відповідей на глобальні безпекові виклики, з яких російський імперіалізм – найагресивніший.
Бо, щоб нас чули і сприймали нашу версію кращого майбутнього:
– таку версію треба мати,
– її треба доносити одним голосом, використовуючи всі можливості,
– демонстративно викорінювати те, що є розсадником “корупції” і звуженням демократії.
Наші внутрішні зміни мають стати найкращим агітатором і аргументом для партнерів змінити підхід.
Тож висновки за рік не змінились. Треба працювати.
Як відомо, на саміті НАТО погодили фінансування оборони Україні та рішення про незворотність її вступу до Альянсу.
Саміт НАТО: замість України Захід запросив до партнерства Росію
9 липня розпочався Вашингтонський саміт НАТО – зустріч глав держав і глав урядів тридцяти двох членів Організації Північноатлантичного договору, їхніх країн-партнерів і Європейського Союзу, він триватиме до 11 липня.
Західні союзники на саміті НАТО у Вашингтоні зобов’язались виділити великий пакет військової допомоги Україні на мільярд доларів США. У нього, зокрема, увійдуть системи протиповітряної оборони та “сотні додаткових перехоплювачів” впродовж наступного року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна і НАТО: для успіху треба змінитись appeared first on Прямий.
Схожі новини
Назвали число українців, що оновили свої дані через “Резерв+”
Що світить військовозобов’язаним за не оновлення даних до 16 липня
КМДА розглядає декілька сценаріїв знеструмлень у Києві