Сьогодні, 15 липня, Україна відзначає День Української Державності. Ця памʼятна дата відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.
День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року.
Ця символічна дата покликана нагадувати громадянам про понад тисячолітню традицію українського державотворення, витоки якого – у середньовічній Русі, центром якої був Київ.
Прийняття Київським князем Володимиром Великим християнства як державної релігії у 988 році стало цивілізаційним вибором для Русі, спадкоємицею якого є суверенна держава Україна. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу, а серед її спадків Русі – герб у формі тризуба, гривня як грошова одиниця та Київ як політичний і культурний центр України.
В Україні змінили дати трьох свят – Різдва, Дня Української Державності, Дня захисників і захисниць
Розбудову європейського вектору розвитку культурно-релігійного простору, закладеного Володимиром, продовжили Галицько-Волинське князівство, козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
День Державності – не єдине державне свято, яке переносять через зміну церковного календаря з Юліанського на Новоюліанський. У 2023 році його відзначали 28 липня.
Нагадаємо, що 24 травня Православна церква України на Архиєрейському соборі ухвалила перехід на новий календар – юліанського на новоюліанський, який змінює дати відзначення більшості церковних свят.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Сьогодні – День Української Державності: історія свята appeared first on Прямий.
Схожі новини
Як зросла кількість розлучень в Україні: вражаючі дані Мін’юсту
Повітряні сили вночі збили 57 “шахедів”
Трибунал для Путіна створять в рамках Ради Європи: відома дата