Країни НАТО зобов’язалися надати Україні протягом 2025 року щонайменше 40 мільярлів євро безпекової допомоги.
Про це йдеться у спільній декларації ювілейного саміту Альянсу у Вашингтоні.
У документі зазначається, що члени НАТО оголосили про зобов’язання довгострокової безпекової допомоги для України щодо надання військового обладнання, допомоги та навчання для підтримки Києва в створенні сили, здатної перемогти російську агресію.
“Шляхом пропорційних внесків члени Альянсу мають намір надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 млрд євро протягом наступного року та забезпечити стійкий рівень допомоги з питань безпеки”, – йдеться у декларації.
У межах цього фінансування країни враховуватимуть потреби України, їхні національні бюджетні процедури та двосторонні безпекові угоди, які члени Альянсу уклали з Україною. Глави держав і урядів мають переоцінити внески на саміті НАТО в Гаазі 2025 року.
Зобов’язання поширюється на витрати, пов’язані з наданням Україні військового обладнання, допомоги та навчання, зокрема:
закупівля військової техніки;
матеріальна допомога;
витрати, пов’язані з обслуговуванням, логістикою та транспортуванням військової техніки;
витрати на навчання військовослужбовців;
оперативні витрати, пов’язані з наданням військової підтримки Україні;
інвестиції та підтримка оборонної інфраструктури й оборонно-промислового комплексу України;
усі внески до трастових фондів НАТО для України, включно з нелетальною допомогою.
Також лідери держав-членів Північноатлантичного альянсу одностайно підтримали нову риторику Альянсу щодо майбутнього вступу України до НАТО, інформує “Європейська правда“.
У рішенні саміту окремий блок присвячений політичним відносинам з Україною, при цьому рішення є амбітнішим за минулорічну, Вільнюську декларацію. Ключова відмінність – детальне твердження про те, що повноцінне членство України в НАТО не має альтернатив.
“Ми будемо продовжуємо підтримувати (Україну) на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО”, – йдеться у документі. “Майбутнє України в НАТО”, – підкреслює рішення.
Як відомо, рішення НАТО ухвалюються лише у разі, якщо жодна держава не виступила проти жодного з його формулювань.
Як і анонсували посадовці Альянсу, декларація саміту також запроваджує термін “мосту до членства”, який запропонували у США, однак рішення не розкриває його суть. Натомість Альянс “вітає прогрес, якого Україна досягла після Вільнюського саміту щодо демократичних, економічних і безпекових реформ” і бере зобов’язання підтримувати “демократичні реформи та реформи сектору безпеки, які міністри закордонних справ країн НАТО продовжуватимуть оцінювати за допомогою адаптованої Річної національної програми”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post На саміті НАТО погодили фінансування оборони Україні та рішення про незворотність її вступу до Альянсу appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Леви” проти “Червоної фурії”: збірна Англії вийшла у фінал Євро-2024
Гетманцев пропонує збільшити МЗП і прожитковий мінімум
ЄК продовжила безкоштовний роумінг з Україною ще на 12 місяців