fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні День кримськотатарського прапора: історія та значення свята

В Україні щороку 26 червня відзначають День кримськотатарського прапора. Це блакитний стяг на якому зображений жовтий герб – тарак-тамга, якому вже понад 100 років. Це символ опору кримськотатарського народу проти усіх, хто коли-небудь намагався знищити їхню культуру.
Це неофіційне свято, що відзначається за рішенням органів самоврядування кримськотатарського народу з 2010 року, символізує єдність, наступність поколінь кримських татар та їхню боротьбу за свободу і право на самовизначення.
Історія
Кримськотатарський прапор запровадили у грудні 1917 року першим Курултаєм кримськотатарського народу у Бахчисараї. За радянських часів, коли кримськотатарський народ зазнав репресій, прапор не використовувався.
Лише у 1991 році, після того, як кримськотатарський народ відновив свій національний інститут – Курултай, ухвалили постанову про національний прапор і гімн кримськотатарського народу. Блакитне полотнище разом з українським прапором замайоріло над Кримом. Саме свято почали відзначати з 2010 року й закріплене воно рішенням V Курултаю кримськотатарського народу.
Прапор кримських татар є національною символікою.
Значення прапора
“Вважати національним прапором кримськотатарського народу полотнище блакитного кольору із зображенням в його верхньому кутку біля древка золотого тамги – родовий герб кримських ханів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:2”, – йдеться в постанові Курултаю (органу народного представництва тюркських народів) пронаціональну символіку кримськотатарського народу.
Небесно-блакитний колір у тюркських народів – це символ чистоти, свободи, честі, вірності, бездоганності тасили. Цей колір, який має назву “кок” (блакитний), асоціюється з чистотою, безкраїм небом та морем.
Жовтим кольором у лівому верхньому кутку прапора зображено герб кримських татар – тарак-тамгу – символ державної влади, який зображався на печатках, монетах і документах Кримського ханства.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post В Україні День кримськотатарського прапора: історія та значення свята appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією