За даними ЗМІ, кількість учасників Глобального саміту миру у Швейцарії знизилась з 93 до 78, що може свідчити про слабку підготовку цього заходу. Також не варто очікувати “великих проривів” за результатами зустрічі, а підсумкова резолюція “може нести загрози для України”.
Про це в етері “Прямого” розповів Олексій Полегкий, науковий директор Центру публічної дипломатії.
“Для нас насправді важлива якість, бо кількість формально не дуже щось змінює. Я б не дуже очікував якихось великих проривів, пов’язаних з цим саме. Тобто треба визнати, що як площадка для таких переговорів, для дипломатичних зусиль і для консолідації підтримки України, саміт – це гарна площадка. Але, на жаль, ми бачимо, що за останні тижні, місяці все-таки саміт готується не так добре, як би нам хотілося. Зокрема, справді багато країн відмовилися від участі”, – зазначив експерт.
На переконання Полегкого, це сталося не лише через вплив Кремля на позицію тих чи інших країн, але й “в цілому протистояння тиску Заходу”. “Бо багато країн, зокрема Китай і країни, які орієнтуються на Китай, вони дивляться на цей саміт як на ініціативу саме Заходу. І Україна тут виступає тільки приводом. І тому, насправді, вони намагаються дистанціонуватися від цієї ініціативи. Не стільки тому, що, наприклад, вони не підтримують Україну, скільки тому, що вони підвищують таким чином свою якусь суб’єктність. Або вони залежать від Китаю і Росії і намагаються не втрачати якісь плюси від співробітництва з цими країнами”, – пояснили у Центрі публічної дипломатії.
Саміт задля саміту: зустріч у Швейцарії може стати пасткою для України – Павленко
Окрім того, там висловили занепокоєння перспективами ухвалення підсумкової заяви за результатами саміту. “Я боюсь, що тут ми, можливо, занадто багато уваги до цього саміту спродукували перед його початком, а його результати будуть набагато менш важливі і відчутні. Є деякі негативні сигнали про те, що ті резолюції, які можуть бути підтримані всіма країнами, вони дуже слабкі і скоріше створюють потенційні загрози для України в майбутньому”, – вважає експерт.
“Один з проєктів, в якому немає, наприклад, згадки про територіальну цілісність України і вивід військ РФ як базову передумову фактично будь-якого досягнення миру. Це негативна для нас модель, бо потім на ці резолюції будуть орієнтуватися чи якось там посилатися особливо ті країни, які мають умовно нейтрально-негативне відношення до України. І тоді подальші кроки нам буде важче протягувати ті резолюції, які будуть корисні для України”, – наголосив Полегкий.
Тому, на його думку, формулювання будуть “дуже обережні та розпливчаті”. “Фактично вони навряд чи будуть прямо закликати Росію забратися з території України. Наші очікування від цього саміту, можливо, дещо завищені, бо досягнення миру шляхом самітів не буде… Ситуація буде вирішуватися все-таки на полі бою і в тих перемовинах, де буде реальний тиск на Росію з боку партнерів України. Тому саміт відіграє свою роль, головне, щоб він не відіграв негативної ролі в тому сенсі, що ці резолюції будуть дуже слабкі і з ними доведеться потім ще якимось чином боротися, посилюючи позицію України”, – резюмували у Центрі публічної дипломатії.
Саміт миру без реального обговорення – Чекалкін про три пункти “формули Зеленського”
Як повідомляв “Прямий”, кількість країн та організацій, які підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії 15−16 червня, знизилася з 93 до 78. Окрім того, за даними ЗМІ, учасникам саміту буде запропонована спільна заява, яка не міститиме заклику до виведення російських військ з України.
Слід зазначити, що, на думку дипломата Костянтина Єлісєєва, для “саміту миру” у Швейцарії створилися не надто сприятливі умови для проведення, а останні заяви президента Володимира Зеленського ще більше ускладнюють ситуацію.
При цьому українська влада, обравши лише три пункти з “формули миру”, відступає від попередніх вимог. Адже там немає жодного слова стосовно відшкодування збитків, виведення військ РФ, засудження дій або проведення міжнародного трибуналу щодо злочинів російського режиму.
Як повідомлялося, 2 червня президент Володимир Зеленський звинуватив Китай у тому, що він спільно з Росією працює над зривом Саміту миру. Після цього речниця МЗС КНР Мао Нін заявила, що її країна ніколи “не роздмухувала вогонь і не розпалювала полум’я”, та офіційно доповіла, що Пекін не братиме участь у заході, якщо там не буде РФ. Натомість у США не розуміють, який внесок міг би зробити Китай на Глобальному саміті миру у Швейцарії, з огляду на його прагнення до зміцнення зв’язків з Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Чому зменшується кількість учасників “мирного саміту” і якими будуть результати: роз’яснення Центру публічної дипломатії appeared first on Прямий.
Схожі новини
Росіяни влучили у житловий сектор у Кривому Розі: постраждали люди
“Список розшириться до 4500 компаній”: США планують посилити санкційний тиск на Росію – ЗМІ
У Росії через мобілізацію ув’язнених планують закрити пів сотні колоній – ЦНС