fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Безлад у роботі держорганів ставить реальний бізнес у скрутне становище

Джерело: telegram автора
Безлад у роботі держорганів ставить реальний бізнес у скрутне становище. Черговим підтвердженням цього э стан справ із реформою у сфері підакцизних товарів та запровадженням електронної акцизної марки.
Про те, що урядом провалені терміни прийняття необхідних підзаконних актів (закон вимагав це зробити до 27 січня 2024 року), я писала ще в березні.
Водночас оприлюднені Мінцифри 18 квітня 2024 року технічні вимоги щодо функціонування Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, не затверджені Кабміном, що унеможливлює здійснення виробниками алкоголю та тютюну замовлення, придбання, встановлення та запуску виробничого обладнання, яке має працювати  з електронною акцизною маркою.
І цілком зрозумілою є позиція виробників, які вкотре звертаються до податкового комітету щодо необхідності відтермінування запровадження електронної акцизної марки.
Час спливає, до початку тестового режиму роботи Електронної системи залишається менше 9 місяців, а до повноцінного запуску – трохи більше ніж півтора року.
Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону про підвищення акцизного податку на тютюнові вироби та паливо.
Це означає, що :

акциз на цигарки привʼязують до євро, а не гривні;
у 2025-му році акциз зросте на +23%, а потім 2026-2028 буде по +5%.

Можна було б купити 29 HIMARS: тютюнова мафія завдає мільярдних збитків українському бюджету – ЗМІ

Варто наголосити, цьогоріч збільшення буде лише у разі девальвації.
Окрім того, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що наразі триває робота над еАкцизом, який буде цифровим інструментом для боротьби з тіньовим ринком алкоголю й тютюну. Він замінить паперову акцизну марку на електронну з DataMatrix-кодом, яку можна буде легко відсканувати через “Дію” та перевірити, чи легальний продукт.
Раніше повідомлялось, що Кабінет Міністрів України схвалив проєкт змін до Податкового кодексу України, спрямований на наближення законодавства країни до стандартів Європейського Союзу у сфері акцизного податку.
Згідно з запропонованими змінами, ставки акцизного податку мають бути зближені до мінімального рівня, який встановлено в ЄС. Зокрема, пропонується таке:

на бензин: 359 євро за 1000 літрів,
на дизельне пальне: 330 євро за 1000 літрів,
на скраплений газ: 277 євро за 1000 літрів.

Проєкт також передбачає поетапне збільшення цих ставок щороку з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Безлад у роботі держорганів ставить реальний бізнес у скрутне становище appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією