Голова Громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова Микола Типусяк поділився відкритим зверненням щодо тривожних сигналів про цензуру в державному медіа.
Про це він написав у Facebook.
“Ми глибоко стурбовані нещодавніми повідомленнями про застосування так званих “темників” в державному інформаційному агентстві “Укрінформ”. Згідно з оприлюдненою інформацією, журналістам агентства надавалися списки “бажаних” і “небажаних” спікерів для висвітлення”, – наголосив він.
Зазначається, що абсолютно неприпустимим є застосування будь-яких форм цензури в демократичному суспільстві, і в державних медіа також. Свобода слова та незалежність медіа є фундаментальними цінностями, які мають беззаперечно захищатися і забезпечуватися в Україні.
“Єдиними особами, про яких журналісти можуть утримуватися від надання слова, є підсанкційні особи, визначені відповідними документами РНБО, тобто ті, хто активно працює проти української держави і її суверенітету. В усіх інших випадках, медіа мають забезпечувати плюралізм думок та об’єктивне висвітлення подій”, – додав Типусяк.
Він закликав відповідальні органи, зокрема Комітет Верховної ради з питань свободи слова, ретельно дослідити факти про застосування “темників” в “Укрінформі”.
“Винні в порушеннях свободи слова повинні бути притягнуті до відповідальності. Необхідно вжити всіх необхідних заходів для недопущення подібних випадків цензури в майбутньому і забезпечення повної редакційної незалежності медіа. Захист свободи слова та вільної преси є нашим спільним обов’язком і запорукою демократичного розвитку України. Ми сподіваємося на рішучу позицію влади у відстоюванні цих цінностей та готові надавати всебічну підтримку в цьому”, – стверджує посадовець.
До слова, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що скерувала запит до Офісу Генерального прокурора щодо фактів політичної цензури та тиску з боку влади на державне інформаційне агентство “Укрінформ”.
Нагадаємо, як стало відомо зі статті “Української правди”, колишній керівник “Укрінформу” Олексій Мацука після свого призначення, яке ухвалював Офіс президента, запровадив практику розсилання в регіональні підрозділи державного інформаційного агентства “темників” – списків “важливих” тем, а також осіб, які ці теми коментують. Окремо у таблицях позначалися ті спікери, у яких заборонялося брати коментарі – серед них депутати з “Європейської Солідарності” та інших політсил, ветерани та голови громад.
Як повідомлялося, народний депутат України VIII скликання Борислав Береза написав, що в Україні є політична цензура. Схожа на ту, що є у Білорусі та РФ. А ще є темники, як за часів Медведчука при Кучмі. І для влади серед небажаних коментаторів подій не лише опозиційні політики та лідери суспільної думки, а й звичайні громадяни.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Абсолютно неприпустимо”: посадовець Комітету ВР з питань свободи слова розкритикував застосування “темників” у ЗМІ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Ультиматум і капітуляція: чому переговори у Стамбулі приречені на провал
У столиці не відкриватимуть пляжі цього літа: в КМДА назвали причину
Росіяни назвали передумови для режиму тиші: в українській делегації вважають їх неприйнятними