Партія влади Грузії “Грузинська мрія” внесла до парламенту 19 законопроєктів під загальною назвою “проти ЛГБТ-пропаганди серед неповнолітніх і для захисту сімейних цінностей”.
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Згідно з законопроєктами, передбачаються такі заходи:
Введення нового державного свята — Дня святості сім’ї, який пропонують щорічно відзначати 17 травня, у День боротьби проти гомофобії та трансфобії.
Заборона на проведення маршів, зборів чи маніфестацій з метою популяризації одностатевих шлюбів та інших подібних заходів.
Заборона на реєстрацію альтернативних шлюбних союзів.
Заборона усиновлення дітей негетеросексуальними парами.
Заборона будь-яких медичних маніпуляцій зі зміни статі.
Заборона ЛГБТ-пропаганди у секторі освіти та ЗМІ. Спецкомісія стежитиме за тим, щоб у будь-яких мистецьких творах автори не пропагували одностатеві стосунки чи інцест.
Заборона на будь-яке обмеження в державних установах та приватних компаніях вільного використання термінів «мама» і «тато».
Речник парламенту Шалва Папуашвілі пояснив, що ці законопроєкти спрямовані на захист сімейних цінностей і запобігання пропаганді ЛГБТ. Він також зазначив, що вже протягом кількох місяців обговорюються конституційні зміни аналогічного змісту, для яких потрібна підтримка трьох чвертей депутатів парламенту, тобто опозиції. Законодавчий пакет буде затверджено простою більшістю у парламенті. Очікується, що законопроєкт буде затверджено у першому читанні під час весняної сесії, а у другому й третьому читанні — під час осінньої сесії.
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, коментуючи законопроєкти, заявив, що слід чітко відокремлювати захист прав людини від пропаганди. За його словами, права людини в Грузії повинні бути захищені, але пропаганда є неприйнятною, і законопроєкт стосується саме пропаганди, а не прав людини.
The post У Грузії внесли до парламенту 19 законопроєктів проти ЛГБТ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Ультиматум і капітуляція: чому переговори у Стамбулі приречені на провал
У столиці не відкриватимуть пляжі цього літа: в КМДА назвали причину
Росіяни назвали передумови для режиму тиші: в українській делегації вважають їх неприйнятними