Україна повідомила секретаріат Ради Європи про зміну переліку винятків із власних зобов’язань за документами РЄ, у тому числі Європейською конвенцією з прав людини та основних свобод (ЄКПЛ).
Про це йдеться в запиті України з цього приводу на сторінці щодо дії ЄКПЛ на сайті Ради Європи.
Протиправне і шкідницьке рішення
Як відомо, Україна, як держава-член Ради Європи, зобов’язана виконувати норми щодо дотримання прав людини, передбачені Конвенцією; у разі їхнього порушення або організації можуть подати позов проти України до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі. Утім ЄКПЛ дає державам-членам право заявили про аргументоване відхилення від виконання окремих зобов’язань через особливі обставити, у тому числі через військову агресію.
У листі від 4 квітня 2024 року, про який донедавна не повідомлялося, Україна повідомила Страсбург, що надалі на її територію не поширюватимуться зобов’язання українського уряду щодо дотримання статей 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя), 10 (свобода слова) та 11 (свобода зібрань та об’єднань), стаття 2 протоколу 4 (право на вільне переміщення людей), а також три статті з першого протоколу – №1 (захист приватної власності), №2 (право на освіту), №3 (право на свободу виборів).
Старт масової ДЕГРОМАДЯНИЗАЦІЇ: у рішенні МЗС є ознаки державного злочину
Понад те, у комунікації від 4 квітня 2024 Року Україна повідомила що відновлює свої зобов’язання щодо дотримання окремих прав людини. Зокрема, відхилення не будуть стосуватися заборони дискримінації, обмеження політичної активності іноземців, права на відшкодування, свободи совісті та деяких аспектів примусової роботи. Раніше, як виходить із офіційного повідомлення, ці зобов’язання також були призупинені.
Водночас, можливі обмеження щодо захисту приватної власності, права на освіту та право на свободу виборів є новими – їх не було щонайменше у початковому повідомленні Києва від 2022 року.
Як повідомлялося, Державний департамент США опублікував звіт за 2023 рік, який стосується порушення прав людини в України, додавши туди національний телемарафон, а також – тиск влади на мовники, які вважаються дотичними до опозиції, зокрема “Прямий”, “5 канал”, та “Еспресо”.
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово зупинити усі консульські дії щодо українців призовного віку. Згідно з листом за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, заборона діятиме до отримання роз’яснень положень закону щодо посилення мобілізації. З 31 травня 2021 року по 12 квітня 2024 року Сибіга обіймав посаду заступника Андрія Єрмака, який очолює Офіс президента України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна зупинила дію низки статей Європейської Конвенції з прав людини на своїй території: деталі appeared first on Прямий.
Схожі новини
День прикордонника та Вальпургієва ніч: що святкують 30 квітня
За вихідні в Україні переписали ціни на бензин
Україна й ОАЕ уклали економічну угоду