Речник Міноборони США генерал-майор Патрік Райдер заявив, що знадобиться кілька днів для передання Україні нового пакета військової допомоги після того, як його схвалить Конгрес, а саме голосування пройде за скороченою процедурою.
Про це повідомляє пресслужба Пентагону.
“Конгрес США має затвердити законопроєкт, який передбачає виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Щойно законопроєкт пройде голосування в Конгресі, його буде передано на підпис президенту США Джо Байдену”, – сказано в повідомленні.
Зазначається, що після підписання Міноборони США знадобиться кілька днів для надання Україні пакета військової допомоги.
Варто додати, що понад 60 сенаторів підтримали клопотання лідера демократичної більшості в Сенаті Чака Шумера “про завершення дебатів”, яке дозволяє ухвалити законодавчий пакет із допомогою Україні за скороченою процедурою.
Перед цим сенатор-республіканець Майк Лі вніс поправку, яка могла б затягнути розгляд законопроєкту, але її відхилили простою більшістю.
Наразі не пізніше ніж через 30 годин дебатів має статись фінальне голосування, таким чином, підсумкове голосування щодо цього законопроєкту очікується в середу, 24 квітня.
До слова, ввечері 23 квітня повідомили, що процедурне голосування щодо виділення коштів для відновлення допомоги Україні затягується через скарги республіканців, які стверджують, що їм не надано можливості внести свої поправки до законопроєкту.
Як відомо, увечері 20 квітня нижня палата Конгресу США — Палата представників — після кількох місяців дискусій проголосувала за законопроєкт, що передбачає понад $60 мільярдів підтримки для України. Цей проєкт пройшов Сенат 13 лютого і передбачав допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню сукупним розміром $95 мільярдів, з них на допомогу Україні – $61,4 млрд.
В ухваленому Палатою представників документі загальна сума допомоги Україні знижена до $60,032 млрд. Ще однією відмінністю є згадка про зобов’язання президента США Джо Байдена передати Києву тактичні ракетні системи великої дальності (ATACMS).
Очікується, що 23 квітня цей законопроєкт розгляне Сенат США, після чого його має підписати президент Джо Байден. 21 квітня голова комітету з розвідки в Сенаті Марк Ворнер розповів, що США можуть надіслати новий пакет допомоги Україні до кінця тижня. До цього увійдуть ракети ATACMS.
Схожі новини
Держава нарахує разову виплату багатьом українцям: хто та на яку суму претендує?
Президент США провів телефонну розмову з президенткою Єврокомісії — однією з ключових тем була Україна
Британія встановлює нові рекорди в наданні допомоги Україні