Заступник голови Офісу президента Олег Татаров створив власну “мережу” суддів, правоохоронців та адвокатів, які допомагають йому закривати “невигідні для влади” справи. Більшість із них мають блискучі кар’єри в правоохоронній системі, значущі посади та були залучені до гучних кейсів.
Про це йдеться в розслідуванні видання Hromadske.
За даними журналісти, відомом про 59 осіб, які захистили дисертації під керівництвом Татарова або на захисті у кого він був науковим опонентом, в період з 2014 до 2020 року – тоді Олег Татаров не працював на владу, серед них:
адвокат Станіслав Свириденко, який представляв у суді інтереси дружини одного з нападників на активіста Сергія Стерненка – Ірини Кузнецової;
суддя Печерського районного суду Світлана Шапутько, яка фактично підтримала віправку під домашній арешт активіста Романа Ратушного;
суддя Печерського районного суду Світлана Смик, яка спочатку затягувала розгляд справи про невчасне декларування президентом Зеленським отримання 2,5 млн грн за продаж облігацій, а пізніше її закрила. Також вона була відомою через справу натоятеля Києво-Печерської Лаври Павла Лебідя, авторозподіл суддів по цій справі мав ознаки корупції;
суддя Печерського районного суду Віта Бортницька, яка перед виходом на пенсію ухвалила рішення про арешт майна Петра Порошенка.
Згідно з розслідуванням, у справах Сергія Стерненка та його прихильників, які влаштували акцію протесту на Банковій, із Татаровим пов’язані суддя Світлана Шапутько, прокурор Олег Білоус та адвокат Станіслав Свириденко.
У ЗМІ припускають, що між Татаровим та підзахисними науковцями є системний зв’язок.
“Очевидно, що доказів того, що Татаров там розставляв цих людей, знайти неможливо. У нього, як у заступника керівника ОП, взагалі немає кадрових повноважень. Але є ситуація де-юре, а є – де-факто. Не секрет, що Татаров повністю курує правоохоронний блок. Повірити в те, що Офіс президента не брав жодної участі у формуванні керівного складу цих органів, я не можу. Маючи своїх адвокатів, маючи зв’язки в слідстві, прокуратурі, судах, можна під ключ взагалі якісь справи закривати”, – цитують розслідувачі юриста ЦПК Вадима Валько.
Наголошується, що є підстави підозрювати, що ця неформальна мережа Татарова служитиме владі, щоб розв’язати ще не одну делікатну справу.
До слова. журналіст Юрій Ніколов, до якого невідомі намагалися вдертися до квартири, заявив, що Офіс Президента атакує ЗМІ, і акцентував, що це мовчання з боку президентського офісу свідчить про підтримку таких дій.
Нагадаємо, видання “Народна правда” оприлюднило відео, на якому, як стверджується, журналісти проєкту “Bihus.Info”вживають наркотичні речовини на новорічному корпоративі у заміському комплексі за Києвом. У цій новині було названо ім’я однієї з журналісток з наголосом на те, що розслідуванням, які вони ведуть, нібито не можна довіряти через їхній спосіб життя.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Татаров створив власну мережу правоохоронців, які закривають “невигідні” для влади справи appeared first on Прямий.
Схожі новини
Стокгольм хоче взяти міграцію під контроль
В Україні значно подорожчали комуналка
Угорщина депортувала колишнього українського дипломата, звинувативши його у шпигунстві