Джерело: Facebook-сторінка автора
Сьогодні Комітет нацбезпеки продовжив підготовку законопроєкту про мобілізацію до другого читання.
Отже, сьогодні були розглянуті рекомендації та зауваження, які висловило НАЗК. Є деякі пропозиції, які вже й так були враховані комітетом. Зокрема, це стосується обов’язку щодо відкриття електронного кабінету військовозобов’язаного. Комітет пропонує і погоджується з НАЗК, щоб це було не обов’язком, а правом.
До законопроєкту про мобілізацію подали більш ніж 3700 поправок, «Євросолідарність» подала 45 – Геращенко
Також, обговорили питання можливих корупційних ризиків під час бронювання від мобілізації державних службовців категорії Б і В. Значна частина поправок стосується саме цієї норми. Рішення щодо цього положення законопроєкту комітет пропонуватиме у своїй редакції після заслуховування додаткової інформації про ці категорії.
Було підтримано рекомендацію НАЗК щодо запровадження обов’язкової фото/відеофіксації під час вручення повісток від представників ТЦК і СП.
Законопроєкт про мобілізацію: які норми не підтримав комітет Ради з нацбезпеки
У питанні щодо застосування обмежувальних заходів впливу на військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації, а саме про надмірні повноваження ТЦК, про які йшлося як у зауваженнях головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради, так і в численних поправках нардепів до законопроєкту, – комітет ухвалив рішення, що подання апеляції на рішення суду припинятиме виконання дії рішення суду.
Ми з Андрієм Парубієм голосували проти такого рішення, бо вважаємо, що можливість захистити свої права закріплена в Конституції, а отже, будь-яке порушення цього права захисту у вигляді дотримання термінів подання апеляції на рішення суду є порушенням права громадян.
“Дограєтесь”: понад 4 тисячі поправок до закону про мобілізацію – не “турбота”, а шкідництво
Комітет підтримав пропозицію НАЗК щодо зняття дискреційних повноважень у законопроєкті з районних комісій, які можуть подавати клопотання щодо відстрочки від направлення на базову військову службу для громадян, які мають призовний вік.
Завтра комітет розгляне ключові питання законопроєкту – демобілізація, ротація та мотиваційні фактори.
Ми вважаємо, що 36 місяців мають містити чіткі критерії диференціації обліку, зокрема 18 місяців як день за два, а звільнення має бути не за рішенням Ставки, а за указом президента.
Левову частину поправок до законопроєкту про мобілізацію внесли “слуги” – Фріз
Також завтра буде розглянуто резонансне питання, яке зачепило дуже велику частину людей, щодо звільнення від військової служби чоловіків, на утриманні яких перебувають особи з третьою групою інвалідністю.
Нагадаємо, за словами Ірини Фріз, саме депутати від “Слуги народу” “поправковим спамом” гальмують розгляд закону про мобілізацію.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну