Турбо-режим в дії. Сьогодні Комітет нацбезпеки розглянув законопроєкт про мобілізацію, а за 15 хвилин він вже був в парламенті на розгляді і за скороченою процедурою Верховна Рада проголосувала його в першому читанні – 243 “за”. Голосувала проти, адже вважаю, що вдруге внесений урядом законопроєкт порушує Конституцію, права громадян та містить корупційні ризики.
Законопроєкт вже отримав негативні висновки та застереження Антикорупційного комітету, Омбудсмена з прав людини, Комітету соцполітики, Європейської бізнес-асоціації, не має фінансово-економічного обґрунтування від Кабміну щодо впливу на бюджет.
Більше того, влада закладає законодавче “шахрайство”, адже пропонує норму щодо звільнення після 36 місяців безперервної військової служби за рішенням Ставки Верховного головнокомандувача. Без встановлення чітких термінів щодо його ухвалення – це означає фактичне продовження термінів служби. Демобілізації не буде за цим законопроєктом в цій редакції.
Закон є якісним, якщо його зміст чіткий, а норми справедливі. Цей законопроєкт не про справедливі норми, а про примус та правові обмеження. Законопроєкт, яким влада остаточно підриває довіру до себе в суспільства, адже так і не спромоглась на встановлення чітких та чесних правил. Законопроєкт, яким влада себе ставить понад Основним законом та громадянами.
Головні проблемні питання щодо порушення прав людини:
– зобов’язання реєструвати електронний кабінет призовника;
– електронні повістки;
– надмірні права для представників ТЦК та СП;
“Оновлений” законопроєкт про мобілізацію: в чому його основний недолік
– вибірковість примусових дій щодо окремих категорій – аспіранти на контракті;
– порушення Кодексу адміністративного судочинства;
– порушення Конституції;
– надмірні повноваження Нацполіціі.
Готуємо поправки до другого читання і будемо вимагати привести текст у відповідність до Конституції та чинного українського законодавства. Адже це має бути закон про посилення обороноздатності, а не руйнацію прав людини та економіки у воюючій країні.
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт № 10449 про посилення мобілізації. Фракції “Європейської Солідарності” та “Батьківщини” не дали жодного голосу за цей законопроєкт.
Як відомо, Кабінет Міністрів України 30 січня затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Зазначається, що цей документ визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних.
До слова, 5 лютого Європейська Бізнес Асоціація закликала Верховну Раду не ухвалювати урядовий законопроєкт №10449 щодо правил мобілізації без доопрацювань через низку суперечливих норм.
Попередню редакцію законопроєкту відкликали урядовий та повернули Кабінету Міністрів України на доопрацювання.
Схожі новини
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Норвегія передасть Україні 22 винищувачі F-16 – ЗМІ