fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Снарядний голод”: Україна закликала Євросоюз пришвидшити надання боєприпасів для ЗСУ

Україна закликала Євросоюз пришвидшити надання боєприпасів, оскільки ЗСУ зазнають “критичного” браку артилерійських снарядів, а Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів ураження.
Про це пише Bloomberg з посиланням на лист міністра оборони Рустема Умєрова колегам з Європейського Союзу.
За словами посадовця, ситуація погіршується з кожним днем. Він пояснив, що ЗСУ можуть випускати не більш як дві тисячі боєприпасів на день по усій лінії фронту довжиною півтори тисячі кілометрів, однак це втричі менше снарядів, ніж використовує РФ.
У Міноборони зазначили, що ЗСУ потребують 200 тисяч 155-міліметрових снарядів на місяць. При цьому Умєров наголосив, що дефіцит зброї в Україні зростає з кожним днем, і закликав союзників з Євросоюзу зробити більше, щоб виконати свою обіцянку надати мільйон артилерійських снарядів.
“Сторона, яка має більше боєприпасів для ведення бою, зазвичай перемагає”, – цитує лист Умєрова Bloomberg.

Напередодні високий представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз надасть Україні лише половину обіцяних боєприпасів до кінця березня. Раніше в ЄС планували передати мільйон снарядів. Водночас Боррель заявив, що у 2024 році Україна отримає щонайменше 21 мільярд євро військової допомоги від Євросоюзу.
Натомість, як повідомляв “Прямий”, німецький збройовий концерн Rheinmetall побудує новий завод боєприпасів. Виготовлену продукцію планують надавати Україні.
При цьому наступні кілька місяців будуть критично важливі для України. Представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що українські командири змушені ухвалювати важкі рішення щодо того, “яку зброю використовувати, якими снарядами й ракетами стріляти, бо вони не знають, коли буде наступне постачання”, і поставлені в жахливе положення. Росія тим часом використовує поставлені КНДР балістичні ракети та іранські дрони.
Раніше Міністр оборони США Ллойд Остін та Генсек НАТО Єнс Столтенберг обговорили допомогу Україні, зокрема критичність швидкого збільшення оборонного виробництва.

Поділитися цією публікацією