
В Україні за останні 15 років кількість студентів скоротилася майже вдвічі, тому число закладів вищої освіти (ЗВО) зменшать шляхом об’єднання. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий детально розповів, що передбачає модернізація вишів і які переваги буде мати.
Міністр зазначив, що ситуація з вишами не відповідає сучасним вимогам. Він зауважив, що у 2009 році в країні працювало 350 закладів вищої освіти, де в середньому здобували освіту по 6 700 студентів. Проте в даний час кількість ЗВО налічує 300, а середня кількість студентів в кожному з них становить приблизно 400 людей.
«Кількість вступників щороку зменшується, і, на жаль, ця тенденція триватиме. Основна причина — депопуляція. Також свою роль відіграє війна», — пояснив ситуацію Лісовий.
За його словами, в результаті об’єднання ЗВО, що приєднаються до інших вишів, матимуть такі переваги:
– більші можливості для розвитку науково-освітнього потенціалу;
– доступ до інвестицій програми Світового банку в навчально-науковому й лабораторному обладнанні для цільових потреб інституту чи факультету;
– можливість сконцентрувати ресурси на підготовці конкурентоздатних фахівців для конкретної галузі.
Він підкреслив, що ЗВО, які приєднуються до більших вишів, збережуть певний ступінь автономності, трансформуючись в окремі інститути чи факультети. Наукові школи отримують додаткові можливості для розвитку, «не розчиняючись» у виші, до якого приєднуються. Лісовий пояснив, що об’єднання вишів буде відбуватися диференційовано.Він додав, що на навчання студентів реорганізація закладів освіти не вплине. Зміни стосуватимуться вже майбутніх здобувачів вищої освіти.
Схожі новини
Планувала теракти адмінбудівель: у Полтаві затримали чергову російську агентку
Скільки коштуватиме великодній кошик у 2025 році: економісти здивували цифрами
Порошенко передав партію техніки десятьом бригадам ТрО, які воюють на різних ділянках фронту