Президент США Джо Байден погодився на більш жорстке посилення імміграційної політики, щоб відвести критику і забезпечити допомогу Україні.
Про це пише The Wall Street Journal.
Зазначається, що наразі в американському Сенаті розробляють імміграційну угоду, що обмежить можливість мігрантів просити притулку. Цю угоду має бути ухвалено в обмін на нову військову допомогу для України та Ізраїлю.
За джерелами видання, ця угода має великі шанси, попри те, що республіканці хочуть більше жорсткі умови. Адже готовність Байдена вести переговори свідчить про те, що він готовий піти на поступки. Це пов’язане не лише з забезпеченням допомоги Україні, але і з критикою серед американців, – додає WSJ.
Окрім того, за опитуваннями CBS News, проведеними на початку цього місяця, рейтинг Байдена щодо вирішення питань імміграції був рекордно низьким: 68% опитаних сказали, що не схвалюють його міграційної політики, а також 63% хочуть, що президент посилив її.
У Wall Street Journal нагадують, що упродовж своєї 50-річної політичної кар’єри, яка часто зосереджувалася на зовнішньополітичних пріоритетах, Байден рідко брався за складне питання імміграційної політики. А коли він це робив, то зазвичай підтримував помірковану позицію.
Протягом трьох років адміністрація Байдена намагалася приборкати зростання кількості мігрантів на південному кордоні. Республіканці взялися за це питання, і, як очікується, двопартійна угода може припинити дискусії, – пише видання.
Напередодні Президент США Джо Байден провів зустріч з лідерами Конгресу США та очільниками профільних комітетів, на якій закликав швидше розблокувати рішення про допомогу Україні.
Нещодавно координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що допомога Україні від Сполучених Штатів Америки офіційно призупинена. За його словами , США надали останній пакет військової допомоги, на який у них вистачило грошей. Ідеться про пакет допомоги у 250 мільйонів доларів, про який оголошували 27 грудня 2023 року.
Раніше офіційні представники Білого дому та Пентагону попередили, що США незабаром не зможуть забезпечувати ракетами комплекси Patriot, які були надані Україні. Ключовою причиною було названо брак фінансування.
Нагадаємо, наприкінці грудня адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про виділення нового безпекового пакета для України вартістю 250 мільйонів доларів. Зокрема, туди увійшли компоненти до засобів протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси та протитанкова зброя.
На початку січня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що у Білому домі вичерпані кошти на підтримку України. Для продовження допомоги потрібна підтримка Конгресу.
.
Схожі новини
Президент США провів телефонну розмову з президенткою Єврокомісії — однією з ключових тем була Україна
Британія встановлює нові рекорди в наданні допомоги Україні
Зеленський та Байден домовились про постачання ATACMS для України