fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Київ залишиться столицею України, але 20% території відходить Росії: NYT дізналось про “мирний план” Путіна

Незважаючи на агресивну риторику та заяви про наміри продовжувати війну проти України, російський диктатор Володимир Путін дипломатичними каналами висловлює готовність до припинення вогню та переговорів.
Про це виданню The New York Times розповіли колишні джерела, близькі до Кремля, а також американські та міжнародні чиновники, знайомі з повідомленнями Кремля.
За словами співрозмовників видання, Путін з вересня натякає на готовність до перемир’я, яке б зупинило бойові дії на поточних позиціях. Ще рік тому, восени 2022 року, додають американські чиновники, Путін цікавився угодою про припинення вогню після того, як Україна розгромила російську армію на північному сході країни. Путін дав зрозуміти, що він задоволений захопленою територією та готовий до перемир’я.
При цьому джерела газети зазначають, що підхід Путіна до війни характеризується опортунізмом та імпровізацією. Російський президент маневрує, щоб зменшити ризики та залишити відкритими опції у війні, яка триває довше, ніж він очікував. Сигнали надходять через різні канали, включаючи уряди третіх країн, пов’язані зі США та Росією.

“Вони кажуть – “ми готові до переговорів щодо припинення вогню”. Вони хочуть залишитися там, де вони зараз на полі бою”, – розповів високопосадовець, який зустрічався з представниками Москви цієї осені. “Він справді готовий зупинитися на поточних позиціях”, – підтвердив один з колишніх високопоставлених російських чиновників. При цьому Путін “не готовий відступити ні на метр” від захоплених позицій, – додав він.
Окрім того, співрозмовники NYT кажуть, що Путін бачить вдалий момент для операції: бойові дії у безвиході, контрнаступ України не приніс успіху, а підтримка Заходу зменшується.
Існує думка, що Путін виграє від тривалої війни та хоче відкласти будь-які переговори до можливого повернення Дональда Трампа до влади у США. Однак колишні російські чиновники кажуть, що Путін хотів би укласти угоду раніше: ідеальний час, за словами одного з джерел, був би до президентських виборів у Росії в березні.
Водночас американські чиновники зазначають, що Путін більше не вимагає усунути від влади в Україні уряд Зеленського. Вони кажуть, що перемир’я, яке пропонує Москва, мало б на меті збереження суверенної України з Києвом як столицею, але залишило б під контролем Росії майже 20% української території. Вони додають, що, хоча Путін подає сигнали про готовність до угоди, він чекає на більш конкретну пропозицію.

Однак Київ навряд чи готовий ухвалити таку пропозицію. Деякі американські чиновники вважають, що це може бути спробою Кремля відволікти увагу і не відображає справжньої готовності Путіна до компромісу. Колишні російські чиновники додають, що Путін може змінити своє рішення, якщо російські сили перехоплять ініціативу на полі бою.
Як відомо, лідери демократичної більшості та республіканської меншості в Сенаті США Чак Шумер та Мітч Макконнелл заявили, що новий пакет військової та фінансової допомоги Україні не буде ухвалений до кінця 2023 року.
Водночас у Білому домі вважають, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США щодо посилення заходів проти міграції на південному кордоні, що дозволить, можливо, у січні схвалити пакет додаткового фінансування для України.
До слова, Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що США та Європа починають сильно сумніватися у питанні продовження підтримки України. За словами Макрона, на тлі цього Франції найближчим часом доведеться ухвалювати важливі рішення, однак він не уточнив, про що саме йдеться.

Поділитися цією публікацією