Сьогодні, 21 грудня, парламент прийняв законопроєкт про медичний канабіс #7457 у другому читанні. Наголошується, що він почне діяти з другого півріччя 2024 року.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Зазначається, що “за” відповідний законопроєкт проголосувало 248 нардепів.
Повідомляється, що законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності.
Відомо, що розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.
“Виробництво ліків жорстко контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відстежувати рух рослин до пацієнта”, – додав нардеп.
Також, препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном.
“Закон вводиться в дію через півроку після його опублікування. Тому це десь друге півріччя 2024-го року. Для розуміння голоси падали на правках до 227… було на грані”, – повідомив Железняк.
У Міністерстві здоров’я Україна також прокоментували ухвалення законопроєкту.
“Історичне рішення. Парламент ухвалив законопроєкт № 7457 про використання в медицині ліків на основі канабісу!Дякуємо від імені лікарської спільноти за прийняте рішення, адже медичний канабіс – це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо”, – сказано в повідомленні.
Повідомляється, що після першого читання закон був суттєво доопрацьований – до нього було подано майже 900 правок, з яких враховано більш як сто.
“Міністерство охорони здоров’я затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначатися ліки на основі медичного канабісу. Відпуск лікарських засобів на основі медичних конопель буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань та за електронним рецептом. Пацієнти зможуть перевозити й зберігати такі ліки у кількості, визначеній одним рецептом. Нагадаємо: ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах”, – додали у міністерстві.
Ірина Геращенко пояснила, що не так із законом про медичний канабіс – містить взаємовиключні норми, активісти просять його доопрацювати
Як відомо, Верховна Рада України 13 липня підтримала у першому читанні законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. За таке рішення проголосували 268 народних депутатів.
Нагадаємо, Верховна Рада у липні 2021 року провалила голосування за закон про легалізацію медичного канабісу.
Раніше Кабмін дозволив використання в Україні деяких препаратів на основі канабісу. До слова, ООН виключила канабіс з переліку найнебезпечніших наркотиків.
Схожі новини
На флагштоку КМДА підняли Військово-Морський Прапор ЗСУ
Байден потролив Трампа
На скільки продовжили дію пільгової ціни на світло для українців