Ввечері 18 грудня в столиці Сербії Белграді люди вийшли на протест з вимогою скасувати результати парламентських виборів, на яких перемогла партія президента Александара Вучича.
Про це інформує місцева мультимедійна інформаційна платформа N1.
Як зазначається, за даними 90,2% вибірки соціологічних центрів CeSID/IPSOS, Сербська прогресивна партія (SNS) Вучича набрала 46,3% голосів.
На другому місці була опозиційна лівоцентристська “Сербія проти насилля” з 23,6%. До цього блоку входять партії, чиї програми базуються на членстві Сербії в Євросоюзі. Її представники одразу звинуватили партію Вучича у “низці порушень”.
“З огляду на те, що понад 40 000 осіб без легального проживання були організовано доставлені до Белграда для підтримки списку СПП, що кардинально змінило електоральну волю громадян Белграда, ми вимагаємо скасування виборів”, – заявили в опозиційній коаліції, додавши, що “результати виборів не відображають виборчу волю громадян”.
Вучич своєю чергою заявив, що Сербська прогресивна партія перемогла на виборах і що у результатах завжди сумніваються “ті, хто програє”.
Тисячі прихильників сербської опозиції зібралися перед будинком виборчкому у центрі Белграда, закидавши будівлю виборчої комісії яйцями, помідорами та туалетним папером.
Представники опозиції закликали людей вийти на повторний протест ввечері 19 грудня.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що оцінку спостерігачів ОБСЄ, яка вказує на “нечесні” вибори, є неприйнятною ситуацією для країни, яка хоче вступити до ЄС.
“Сербія проголосувала. Водночас Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ повідомляє про зловживання адмінресурсом, залякування виборців та випадки купівлі голосів. Це неприйнятно для країни зі статусом кандидата на вступ до ЄС”, – йдеться у заяві.
Як повідомлялося, восени Президент Сербії Александар Вучич розпустив парламент країни й оголосив позачергові парламентські вибори на 17 грудня.
Зазначимо, у вересні Вучич заявив, що Європейський союз “занадто підтримує” Україну, однак сама Сербія не отримує підтримки на шляху вступу до ЄС.
До слова, в травні президент Вучич сказав, що він не проти того, щоб Сербія продавала боєприпаси посередникам, які відправляють їх в Україну. Ці слова експерти трактували як ознаку того, що вірний балканський союзник Росії розвертається на Захід.
Схожі новини
“Для ураження цілей в тилу противника”: у Норвегії розкрили деталі передачі Україні винищувачів F-16
Новим заступником Єрмака став Микола Точицький: що про нього відомо
Польща сама не зможе вирішити зернові проблеми з Україною – Дуда