В Україні працюють над створенням далекобійної версії ракет для комплексу «Нептун». Це буде модифікація сучасних ракет.
Про це розповів заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв’ю «АрміяInform».
«Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого “Нептуна”. Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу “Нептун”. Також ведеться активна робота… стосовно зміцнення системи ППО», — зазначив він.
Гаврилюк зауважив, що Верховний гооловнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний визначив низку серйозних завдань, які стосуються:
збільшення спроможностей обороно-промислового комплексу з виробництва різних категорій озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів;
масштабування виробництва та максимальної локалізації виробництва в Україні зразків і військової техніки, які потребують у ЗСУ.
До цього процесу залучені не підприємства державної форми власності та приватні підприємства, зокрема й ті, що виробляють товари подвійного призначення.
Гаврилюк зазначив, що в контексті розвитку й розширення спроможностей вітчизняного оборонно-промислового комплексу оборонне відомство тісно співпрацює з Міністерством стратегічних галузей промисловості.
Більше про «Нептун»
РК-360 МЦ «Нептун» — береговий ракетний комплекс, здатний уражати цілі на морі крилатими ракетами.
Після анексії Криму український флот втратив низку кораблів, а також протикорабельні комплекси «Рубіж», внаслідок чого ЗСУ не мали можливості ефективно вражати ворожі кораблі.
У зв’язку із цим київське конструкторське бюро «Луч» із 2014 року почало створювати новий комплекс, здатний вражати кораблі на великій відстані. Крилата ракета «Нептун» може влучити в ціль на відстані приблизно 300 кілометрів. Вона має дозвукову швидкість (900 км/год), але летить на надмалій висоті — в лічених метрах від поверхні.
Схожі новини
Партнери НАТО можуть поставити Україні ще 6 систем Patriot, – канцлер Німеччини
“Сюрреалізм у чистому вигляді”: Міша Крупін презентував кліп на пісню “Пароль”
Країни G7 вирішили залишити російські активи замороженими замість передачі їх Україні