Як парламентські, так і президентські вибори в Україні мають відбутися лише після закінчення війни.
В листопаді 2023 року всі політичні сили, які представлені в українському парламенті, підписали меморандум про проведення наступних виборів лише після закінчення воєнного стану.
Про це йдеться в документі на сайті Верховної Ради, а також у коментарі першого віцеспікера Олександра Корнієнка “Українській правді”.
Advertisement: 0:03
Домовленості про проведення виборів лише після закінчення воєнного стану в Україні було досягнуто під час зустрічі у форматі “Діалогів Жана Моне” задля миру та демократії, яка відбулася 10-12 листопада на Закарпатті.
Відомо, що керівництво Верховної Ради, голови та делеговані представники депутатських фракцій і груп ВР 9-го скликання “дійшли згоди, що майбутні вільні й чесні національні вибори (парламентські, президентські) проводяться після закінчення війни та закінчення дії воєнного стану з часом, достатнім для підготовки проведення виборів (не менше 6 місяців після закінчення воєнного стану)”.
Серед тих, хто підписав документ, зокрема є:
- Давид Арахамія (“Слуга народу”),
- Юлія Тимошенко (“Батьківщина”),
- Ірина Геращенко (“Євросолідарність”),
- Олександра Устінова (“Голос”),
- Іванна Климпуш-Цинцадзе (“Євросолідарність”),
- Вікторія Подгорна (“Слуга народу”).
Зазначено, що вибори мають бути проведені на основі чинного Виборчого кодексу, зі збереженням за основу виборчих систем національних і місцевих виборів, повернувши норми, які забезпечують змагальність кандидатів у межах одного партійного списку (як приклад – скасування обмеження у 2556 від виборчої квоти, необхідної для просування кандидата у виборчому списку).
“Ми переконані, що майбутні загальнонаціональні вибори матимуть величезне значення для демократичних перспектив України і що вони мають бути проведені з дотриманням міжнародних стандартів. Однак ми також усвідомлюємо, що внаслідок війни та її наслідків проведення виборів буде пов’язане з унікальними викликами, які потребуватимуть широкого політичного консенсусу для їх успішного вирішення. Тому в рамках наступного Діалогу Жана Моне ми продовжимо наш обмін думками щодо принципів, які можуть стати наріжними каменями майбутніх виборів в Україні”, – йдеться у документі.
Як сказав перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко, всі зобов’язання, які взяли на себе політсили, є в меморандумі.
“Діалоги Жана Моне” 10-12 листопада були присвячені широкому колу питань, серед яких було й питання виборів”, – сказав він.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну