26 квітня Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Віряни вшановують пам’ять священномученика Василя. 793-й день війни в Україні.
День 26 квітня 1986 року знають по всій планеті як дату наймасштабнішої аварії, яку будь-коли спричиняв мирний атом. За наслідками Чорнобильській катастрофі немає рівних, вона оповила радіоактивним шлейфом значну частину планети та перетворила квітучу місцевість на зону відчуження. Через тридцять років після катастрофи 26 квітня було проголошена ООН Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля, а в Україні цей день почали відзначати значно раніше. Він є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про довгострокові наслідки цієї події для людей і довкілля.
Також в пам’ять про трагічні події, які відбулися на Чорнобильській АЕС у 1986 році, кожен рік 26 квітня відзначається День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
26 квітня в церковному календарі — день пам’яті священномученика Василя. ВІн був єпископом у місті Амасії у IV столітті. Відомий своєю відданістю християнству, захистом вірян та боротьбою проти язичництва і ідолопоклонства. Його історія тісно пов’язана з імператором Ліцинієм, який закохався в служницю своєї дружини, Глафіру. Щоб врятувати Глафіру від імператора, цариця відправила її до Василя в Амасію. Коли імператор дізнався, що Глафіра жива, він наказав доправити її та Василя до себе. Після прибуття Глафіру вбили, а Василя кинули до в’язниці, де він відмовився відректися від своєї віри і був страчений.
День шкали Ріхтера (Richter Scale Day) жартома можна назвати днем, коли потрібно прислухатися до гуркоту під землею та міцно триматися на ногах. Адже 26 квітня – дата визнання досягнень Чарльза Ф. Ріхтера та святкування його дня народження.
Чарльз Ріхтер – людина, яка була одержима землетрусами. Він придумав шкалу у 1935 році, працюючи у Каліфорнійському технологічному інституті, та навчив весь світ вимірювати силу землетрусів.
Шкала магнітуд Ріхтера не є якимось обчислюваним інструментом або приладом з цифрами чи поділками. У цьому випадку “шкала” – це десятинний логарифм. За формулою, що вивів Ріхтер, обчислюється величина та сила стихійного лиха.
Всесвітній день пілотів (World Pilots Day) відзначається 26 квітня. Вперше це свято відзначили у 2014 році і відтепер святкують кожен рік.
Спочатку День пілотів був “внутрішнім” святом Асоціації пілотів Турецьких авіаліній Turkish Airlines. Це свято присвячене першому польоту у небі Туреччині. У 1912 році 26 квітня Феса Евренсев – кращий учень потоку, майбутній керівник Turkish Airlines, склав на відмінно екзамен та підняв у небо літак у якості першого пілота своєї батьківщини.
У 2014 році Міжнародна федерація асоціації пілотів повітряних ліній прийняла запропоновану дату 26 квітня для святкування Дня пілотів у всьому світі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post 38-річниця трагедії на ЧАЕС та Всесвітній день пілотів: свята та пам’ятні дати 26 квітня appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Укрпошта” повністю роботизує процес обробки посилок
В Україні помітно подешевшали помідори
У Києві назріває дефіцит квартир у новобудовах