fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

35 країн світу закликали посилити ізоляцію РФ та Білорусі у сфері спорту

Керівники державних спортивних відомств понад трьох десятків країн виступили з Другою спільною заявою щодо російської війни в Україні, а також міжнародного спорту, у якій закликали посилити ізоляцію РФ та Білорусі у спортивній сфері.

Текст документа оприлюднив Державний департамент США.

“Неспровокована та невиправдана війна за вибором Росії проти України, якій сприяє білоруський уряд, є проявом огидності та грубим порушенням міжнародних зобов’язань РВ. Основу міжнародного спорту становлять повага до прав людини, а також мирні відносини між націями”,- наголошується в спільному документі.

Високопосадовці у сфері спорту у цьому зв’язку підтвердили актуальність першої спільної заяви, випущеної 8 березня, а також висловили нові позиції.

Зокрема, наголошується, що керівні органи РФ і Білорусі мають бути відсторонені від участі в міжнародних спортивних федераціях. Паралельно, самі спортивні федерації повинні розглянути рішення призупинення трансляції спортивних змагань в Росії та Білорусі.

У випадках, якщо міжнародні організатори змагань планують залучити російських або білоруських спортсменів, вони мають чітко розуміти, що атлети не представлятимуть ці дві держави. Крім того, забороняється використання офіційних символів РФ та Білорусі на таких заходах.

“Ці обмеження мають діяти, допоки співпраця в рамках міжнародного порядку, заснованого на правилах, знову не стане можливою”, – зазначається в документі.

Ініціатори заяви також звернулися із закликом до міжнародної спортивної спільноти “надалі висловлювати солідарність з народом України, у тому числі шляхом підтримки продовження та відновлення українського спорту, де це можливо”.

Спільну заяву підписали міністри спорту, а також чиновники, які обіймають аналогічні посади з 35 країн.

Як повідомлялося, українські спортсмени бойкотуватимуть змагання, якщо до них допустять білорусів чи росіян.

Поділитися цією публікацією