Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що перехід парафій від Московського патріархату до ПЦУ сповільнився через “юридичну боротьбу” в судах.
Про це митрополит розповів в інтерв’ю Радіо Свобода
Це погіршило в останній час переходи. Бо відбувається певний тиск, юридична зараз боротьба в судах. Хоча ми практично на 100% виграємо всі судові позови з боку Московського патріархату. Вони намагаються оскаржити. Але якщо громада вирішила, то будь-який суд ніколи не зможе заборонити чи скасувати рішення цієї громади. Якщо вона хоче бути в українській церкві, вона має це право, згідно з Конституцією, українськими законами.
митрополит Епіфаній предстоятель ПЦУ
Він також відповів, що робити та яку церкву обрати, якщо у місті вірян є дві церкви Московського патріархату та одна греко-католицька.
Росія не дає грузинській церкві визнати автокефалію ПЦУ — Епіфаній
“Це є проблемою загалом східної України, є багато тих, які хочуть відвідувати храм ПЦУ, але, на жаль, їх немає в тій місцевості. І вони змушені відвідувати храми РПЦ. Це з часом буде змінено. Бо громада змінює. Потрібно гуртуватися. Потрібно робити все залежне від громади для того, щоб рухатися в напрямку переходу”, – зазначив митрополит.
Раніше Патріарх Варфоломій привітав Петра Порошенка з річницею Об’єднавчого Собору.
Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся Об’єднавчий собор українських православних церков, під час якого оголосили про створення в Україні незалежної православної церкви. Її предстоятелем було обрано Епіфанія.
У січні 2019 року Українська Православна Церква отримала Томос про автокефалію. Після цього Константинополь визнав ПЦУ єдиною правонаступницею Київської митрополії, яка існувала в складі Вселенського патріархату з X століття.
Також слідкуйте за“Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post У ПЦУ назвали причину сповільнення переходу парафій від Московського патріархату appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає
Make America great again: чи зможе Трамп виконати свої обіцянки