fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Загроза демократії та національній безпеці: як на Заході відреагували на чергову “підозру” Петру Порошенку

Переслідування опозиційних політиків в Україні набуває систематичного характеру. Яскравим свідченням цього стала чергова “підозра” п’ятому президенту, лідеру партії “Європейська Солідарність” Петру Порошенку. Числення юридичні помилки та бездоказові звинувачення змушують згадати вже усталений в Україні термін “юридичний треш”. Тиск на лідера проєвропейської опозиції не може бути лише внутрішньодержавною історією. Західні політики й засоби масової інформації слідкують за подіями в нашій країні та висловлюють занепокоєння з приводу переслідування опозиції чинною владою.
Що думають на Заході з приводу чергової “підозри” Петру Порошенку й спробам влади блокувати політичну діяльність лідера опозиції – з’ясовував PRM.UA.
Офіційно: що говорять європейські та американські політики з приводу переслідувань Порошенка

Низка західних політиків і дипломатів наголошує на неприпустимості політичних переслідувань лідера української опозиції. Крім того, у США та Євросоюзі вже застерегли Банкову від упередженого та вибіркового правосуддя.

Черговий фарс: Офіс президента фабрикує чергову справу проти Порошенка – важлива заява

Так, віцемаршалок Сенату Республіки Польща Міхал Камінський застеріг українську владу від переслідувань п’ятого президента Порошенка. Він наголосив: європейські партнери не розуміють, чому у ситуації щоденної загрози російського вторгнення влада України не консолідує суспільство, а займається тиском на опозицію.
“Президент Порошенко – дуже надійний партнер Заходу. Його голос, як ми чули сьогодні в Польщі, дуже важливий для захисту України, тому що президента Порошенка як визнаного лідера дуже добре приймають у західних країнах, до нього прислухаються, і його заклики чують на Заході”, – говорить Камінський.

Люди на Заході й люди в Польщі не розуміють, що відбувається в Україні. Майже щодня виникає загроза російської агресії, і водночас ми чуємо, що є звинувачення і напади на президента Порошенка та інших лідерів опозицій. Сьогодні Україні потрібна єдність, а не розділення.

Міхал Камінський віцемаршалок Сенату Республіки Польща

“Я думаю, що зараз одне із найважливіших питань – показати солідарність Заходу з Україною та українським народом, тому що єдина мова, яку розуміє Путін, – це мова сили, а слабкість Заходу тільки підштовхне Путіна до вторгнення”, – сказав Камінський.
Колишній голова Європейської Ради, Дональд Туск у книзі під назвою “Вибір” (Wybór) зауважує, що президент України Володимир Зеленський більше переймається переслідуванням опозиції, аніж загрозою російського вторгнення.

Я побачив у ньому (Зеленському) справжню рішучість, навіть лютість, коли він сказав, як сильно хоче посадити Порошенка. Було видно, що опозиція в Україні для нього більша емоційна проблема, ніж Росія. І це вже непокоїть.

Дональд Туск Голова Європейської Ради у 2014-2019 роках

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс відреагувала на справу проти п’ятого Президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка. Вона зауважила, що уважно стежить за перебігом подій і застерегла владу від вибіркового правосуддя.
“Я уважно стежу за звинуваченнями, висунутими проти Петра Порошенка. Важливо, щоб правоохоронні органи та судова влада розглянули цю справу, як і будь-яку іншу, незалежно, неупереджено та професійно, забезпечуючи справедливість та повагу до належного процесу”, – застерегла дипломатка.

I am following the charges brought against @poroshenko closely. It’s vital that law enforcement agencies and the judiciary tackle this case, like any other, independently, impartially and professionally, ensuring fairness and respect for due process.
— Melinda Simmons (@MelSimmonsFCDO) December 21, 2021

У Європейському Союзі також відреагували на звістку про “підозру” Петру Порошенку. В українському представництві ЄС наголосили, що уважно спостерігають за ситуацією. Наголошується на важливості неупередженого, прозорого та справедливого розгляду цієї справи.

ЄС спостерігає за ситуацією щодо повідомлення підозри колишньому Президенту Порошенку. Головними складовими верховенства права є належна процедура,незалежність, неупередженість правосуддя,справедливість,прозорість судового процесу. Враховуючи це,ЄС відстeжуватиме розвиток подій
— EU in Ukraine (@EUDelegationUA) December 21, 2021

Крім того, у Сполучених Штатах припустили ймовірність політичних мотивів у “підозрі” Порошенку. Так, у посольстві США в Україні  наголосили на неприпустимості політичного переслідування лідера опозиційної партії.
“Сполучені Штати уважно стежать за справою проти колишнього президента Порошенка. Дуже важливо, щоб процес і результат ґрунтувалися на принципах верховенства права, а не політичних мотивах”, – наголошують у відомстві.

The United States is closely following the case against former President Poroshenko. Crucial that process and outcome be based on the rule of law, not politics.
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) December 21, 2021

Водночас деякі оглядачі відзначають політичне підґрунтя “підозри” Порошенку. Так, професор університету Оттави Іван Качановський вважає, що лідер “ЄС” отримав “підозру” на тлі популярності його партії, про що свідчать результати соцопитувань.
“Демократія: Порошенко звинувачений Зеленським у державній зраді після того, як опитування показали, що підтримка його партії вища ніж партії Зеленського”, – зазначив Качановський.

Democracy: Poroshenko is charged by #Zelensky with state treason after poll showed his party support higher than Zelensky’s party. Another opposition party leader was sanctioned & charged with state treason by #Zelensky after his party also polled higher than Zelensky’s party.
— Ivan Katchanovski (@I_Katchanovski) December 17, 2021

Британський та канадський політолог українського походження Тарас Кузьо відзначає, що Зеленський переслідує Петра Порошенка під час ймовірного вторгнення російських військ. Водночас бізнес-партнер президента Ігор Коломойський, який вкрав близько 6 млн доларів з ПриватБанку, не несе за це покарання в Україні.
“А як щодо кримінальних звинувачень твоєму дружку Коломойському, який вкрав близько шести мільярдів у ПриватБанку?”, – запитує експерт.

As Russia possibly poised to invade Ukraine, Zelenskyy’s NABU issues a claim against Poroshenko of “treason” and “financing terrorists”. https://t.co/fHa98KgpDM Zelenskyy – how about criminal charges against your buddy Kolomoyskyy for stealing nearly $6bn from Privat Bank?
— Taras Kuzio (@TarasKuzio) December 20, 2021

Реакція ЗМІ: що пишуть західні медіа про утиски опозиції в Україні

Міжнародний кореспондент канадського видання The Globe and Mail Марк Маккіннон пише, що оголошення підозри Петру Порошенку “значно поглибило внутрішній політичний конфлікт в Україні” на тлі дискусій щодо можливості війни з Росією.
“Звинувачення сповнені політичного підтексту. Очікується, що пан Порошенко знову балотуватиметься на пост президента у 2024 році”, – зазначає журналіст.

Це атака на опозицію — Совсун про підозру Порошенку

Зокрема він наводить слова директора міжнародної некомерційної організації “Євразійська демократична ініціатива” Пітера Залмаєва, який вважає цю справу “дуже підозрілою”.
“Якими б не були правові основи справи, час дуже підозрілий”, оскільки пан Порошенко нещодавно вигравав у Зеленського в опитуваннях громадської думки”, – сказав Залмаєв у коментарі виданню.
У статті також зазначається, що головною загрозою для України лишається близько 100 000 російських військових, зосереджених на її кордоні.
Залмаєв також поспілкувався з “Прямим” та заявив, що впливові західні ЗМІ уважно стежать за ситуацією з врученням підозри Петру Порошенку.

Якісна і клопітка робота: Офіс генпрокурора переплутав Порошенка із Зеленським в тексті підозри

“Насправді це перші ластівки коли впливові західні газети в особі Globe and Mail, Bloomberg, New York Times оглядають справу пов’язану з врученими пану Порошенку підозри, кримінальної справи. Подається це не інакше як політичне переслідування в контексті “славної української традиції” подібних політичних переслідувань починаючи з пані Тимошенко”, – каже політичний експерт.
Він зауважив, що такі дії з боку влади дуже погано відіб’ються на стосунках з західними партнерами.
Можна собі тільки уявити, як будуть реагувати західні лідери на зустрічі з паном Зеленським, який проситиме про військову, моральну, економічну допомогу Україні перед все зростаючою російською агресією. А йому відповідатимуть “А що відбувається у вашому власному будинку? Чому переслідується головний лідер опозиції у якого різко почав зростати рейтинг, у той час, як ваш рейтинг падає?”, – говорить Залмаєв.
Він підкреслює, що партнери “розводять руками й не розуміють, як в такий найбільш небезпечний для України час таке відбувається”.
Винятковим є саме час, який було обрано для звинувачення головного лідера опозиції в якихось гріхах, коли Україні потрібно мобілізуватися, потрібно об’єднуватися перед, як вважають західні експерти, неминучою агресією Росії.

“Підозра” Порошенку містить численні порушення — Ярема

Британське видання Financial Times наводить слова Порошенка, який застеріг владу від знищення національної єдності в той час, коли біля українських кордонів стоїть російська армія.
“Сьогодні, коли вся Європа та весь світ, включаючи всю Україну, мають об’єднатися проти (президента РФ Володимира Путіна), в Україні відбуваються дивні речі”, – цитує видання коментар Порошенка щодо чергової “підозри” від влади.
У FT додають, що п’ятий президент України вважає чергову справу проти нього політично вмотивованою й неприпустимою з огляду на загрозливу ситуацію на східних кордонах нашої країни.
Загалом новина про вручення “підозри” головному політичному опоненту Зеленського з’явилась у багатьох західних ЗМІ. На тлі зниження рейтингів чинної влади та загрози вторгнення російських військ дії Банкової можуть трактуватись Заходом як суто політичний крок. І метою тут є не правосуддя, а упередженість і страх влади перед опозицією, яка послідовно нарощує підтримку українців.
Окрім зазначених вище видань про чергову спробу розправи над українською опозицією написали Bloomberg, Deutsche Welle, Aljazeera, Euobserver, RadioFreeEurope, Gazeta Wyborcza та інші.

Оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу – Рахманін

“Проблема Зеленського в тому, що це перший, мабуть, президент, який не усвідомлює, наскільки важлива опозиція у відстоюванні державних інтересів на зовнішньому фронті. Бо, якою б не була опозиція, які б не були стосунки влади з нею, але завжди, коли відстоювали національний інтерес, опозиція і влада були єдиними на міжнародній арені”, – коментує ситуацію нардеп VII скликання Ігор Мірошниченко.
На його думку, що президент вважає себе “найвеличнішим лідером” і не хоче вести спільну політику з будь-ким.
“Зеленський зараз робить усе – і ця історія з так званою “підозрою” Порошенку з цієї ж опери – аби зачистити будь-яких своїх конкурентів на міжнародній арені. Ми сміялися з цього, але він дійсно усвідомлює себе найвеличнішим лідером сучасності”, – вважає ексдепутат.
Він також наголошує, що провальна зовнішня політика Зеленського призвела до того, що його не сприймають серйозно на Заході.

Влада Зеленського перетнула “червоні лінії”: Порошенко прокоментував чергову сфальсифіковану підозру

“І для Зеленського це удар по його власному самолюбству, по егоцентризму. Тому він буде робити все, аби нікого з конкурентів не було. Від цього страждаємо ми всередині країні, але найбільш страждає Україна на зовнішній арені”, – зазначає Мірошниченко.
В будь-якому випадку, офіційні заяви західних лідерів про недопустимість політично вмотивованих справ проти Петра Порошенка свідчать про те, що у Європи та США є чітке розуміння справжніх намірів української влади. Ситуацію погіршує й зовнішня загроза з боку Росії, про яку давно попереджають  міжнародні партнери України. В такий час особисті політичні амбіції та образи президента можуть становити небезпеку для держави.
Раніше секретар РНБО (2014-2019) Олександр Турчинов заявив, що чергова сфабрикована за вказівкою Зеленського справа проти п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка перетвориться на фарс, так само як і всі попередні.
У тексті чергової “підозри”, яку Офіс генпрокурора висунув п’ятому президенту України, Петра Порошенка переплутали з Володимиром Зеленським.
Народний депутат від фракції “Європейської солідарності” Ростислав Павленко погодився зі словами Олександра Турчинова та заявив, що справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка розсиплеться, як усі попередні, та підкреслив, що це просто відвертання уваги від реальних проблем.
Крім того, народний депутат від фракції “Голос”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін зазначив, що оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Загроза демократії та національній безпеці: як на Заході відреагували на чергову “підозру” Петру Порошенку appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією