fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Рішення у справі MH17: терористи “ДНР” не мали права використовувати “Бук”, вони влаштували терор

Учасники незаконних збройних формувань так званої “ДНР” не мали права застосовувати зенітно-ракетний комплекс “Бук”, щоб збивати повітряні цілі. Зокрема, пасажирський Boeing-777 над тимчасово окупованою територією Донецької області 2014 року.
Про це йдеться в обвинувальному акті в справі авіакатастрофи, передає журналістка De Telegraaf Саскія Беллеман.
Прокурор Тейс Бергер зазначив, що застосовувати “Бук” з воєнною метою можна лише з дотриманням жорстких правил. Зокрема, це дозволено військовослужбовцям держави, яка визнає закони війни.
Справа MH17: літак над Донбасом збили ракетою “Бук” — висновок обвинувачення

Водночас обвинувачені воювали на боці “ДНР” як добровольці.
““Донецька народна республіка” масово порушувала закони війни. “ДНР” влаштувала терор, від якого ніхто не був застрахований. Терористи винні в тортурах, стратах мирних жителів й інших злочинах”, — сказав прокурор.
За його словами, обвинувачені частково відповідальні за наслідки авіакатастрофи MH17.
“Їм ніхто не дозволяв брати участь у збройному конфлікті на сході України, і вони не мали право застосовувати силу. Їм взагалі не дозволялося застосовувати насильство, але вони все одно робили це, ризикуючи життями інших. Насильство, яке вони використовували, було руйнівним”, — переконаний Бергер.

Генерала РФ, який відправив в Україну “Бук”, ми ще побачимо на лаві підсудних – Грозєв про катастрофу MH17

Він зауважив, що обвинувачені самі направили запит на постачу ЗРК “Бук” з РФ, щоб збивати українські військові літаки на великій висоті. Крім того, комплекси застосували, знаючи, що над зоною бойових дій щодня літають цивільні літаки.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року на тимчасово окупованій частині Донецької області зазнав катастрофи пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі з яких загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак збили з зенітно-ракетного комплексу “Бук”, що належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, розташованій у Курську.
19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування й бойового застосування ЗРК “Бук”:

колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони “ДНР” Ігор Гіркін (Стрєлков);
генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава “ГРУ ДНР” Сергій Дубинський;
підполковник ГРУ Олег Пулатов;
громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці “ДНР”.

Варто зазначити, що російська влада відмовила в допиті Гіркіна, Дубинського й Пулатова, а місцеперебування Харченка українській владі не відоме.
Раніше повідомлялось, що всі докази свідчать про те, що Росія поставила зброю – ракету до самохідного зенітному комплексу (ЗРК) “Бук”, за допомогою якого був збитий в небі над Донбасом у 2014 році літак “Малайзійських авіаліній”, що слідував рейсом MH17.
Нагадаємо, 7 червня суд Гааги розпочав слухання по суті у справі про знищення малайзійського літака рейсу MH17 над Донбасом.
Крім того, нідерландська телерадіокомпанія NOS опублікувала розшифровку нових аудіозаписів у справі про катастрофу рейсу МН17 на Донбасі в липні 2014 року.
Зазначимо, заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін розповів, що Міжнародний суд ООН зможе завершити розгляд справи щодо катастрофи рейсу MH17 не раніше кінця 2023 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Рішення у справі MH17: терористи “ДНР” не мали права використовувати “Бук”, вони влаштували терор appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією