Міжнародні партнери наголошують на неприпустимості використання владою правоохоронних органів і судової системи України для політично вмотивованого переслідування опозиції.
Про це сказала народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність”, голова комітету з питань інтерації України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу.
“Ми хотіли б звернути увагу суспільства на неприпустимі речі, які відбуваються сьогодні в правоохоронній і правовій сфері, на повну відсутність верховенства права”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.
“Очевидно, що це бачать не тільки представники опозиції, а й наші міжнародні партнери. В цей святковий час вони неодноразово протягом останніх днів вийшли з великою кількістю заяв щодо того, що відбувається з непризначенням Голови САП, буксування судової реформи в Україні”, – додала вона.
“На тлі цього наші міжнародні партнери прекрасно бачать використання правоохоронних органів і судової системи країни в політично вмотивованих переслідуваннях опозиції”, – наголосила Климпуш-Цинцадзе.
“Ми бачимо реакцію на спочатку намагання оголосити підозру п’ятому Президенту Петру Порошенку, а зараз те, що пишуть ЗМІ, про підписання рішення про примусовий привід чи арешт Петра Порошенка. Наші міжнародні партнери різко, поки що в дипломатичній формі реагують на цю інформацію. Ми вже бачимо, що США, Велика Британія, ЄС і Канада зробили через свої представництва в Україні чіткі заяви стосовно неприпустимості політичних мотивів, необхідності дотримання верховенства права, прозорих, чітких, відповідно до закону дотриманих процедур в такій історії, коли влада намагається звинуватити лідера опозиції”, – сказала представниця «Європейської Солідарності».
“Міжнародна преса почала активно писати про те, що в Україні відбувається руками влади на тлі загрози з боку РФ розкол суспільства і атака на прозахідну опозицію. Ми бачимо, що наші партнери стривожені цією ситуацією, що замість внутрішнього об’єднання і мобілізації, замість спільної роботи з міжнародними партнерами, сьогодні влада в Україні поглиблює розкол і атакує необґрунтовано опозицію через атаку на Порошенка”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
“Велика кількість політиків, європарламентарів чітко заявили про свою позицію, починаючи від колишнього президента Польщі Комаровського, очільників польського Сейму, від грузинських парламентарів і таких фахівців і друзів України як колишній спецпредставник США з питань мирного врегулювання Курт Волкер. Всі в один голос говорять про те, що сьогодні такі дії влади виглядають абсолютно незрозумілими, і вони точно грають на руку Кремлю. Очевидно, що це дуже тривожний сигнал для наших партнерів”, – зазначила депутатка.
Нагадаємо, Петро Порошенко прокоментував чергову сфальсифіковану підозру. За його словами, замість того, щоб об’єднатися і спільно протистояти загрозі російського вторгнення, Офіс президента продукує новий серіал “про державну зраду”, мета якого – втримати обвал рейтингу влади.
Раніше секретар РНБО у 2014-2019 роках, керівник Центрального штабу “ЄС” Олександр Турчинов заявив, що чергова сфабрикована за вказівкою Зеленського справа проти п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка перетвориться на фарс, так само як і всі попередні.
Народний депутат від фракції “Європейської солідарності” Ростислав Павленко погодився зі словами Олександра Турчинова та заявив, що справа проти п’ятого президента України Петра Порошенка розсиплеться, як усі попередні, та підкреслив, що це просто відвертання уваги від реальних проблем.
Крім того, народний депутат від фракції “Голосу”, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін зазначив, що оголошення підозри — це реакція на зменшення відстані між Зеленським та Порошенком у президентському рейтингу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Міжнародні партнери шоковані, що влада поглиблює розкол країни і атакує Порошенка на тлі російської загрози – Климпуш-Цинцадзе appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає